Yıl 1998…

Sanayiinin içinde yoğrulmuş, bilgi, tecrübe ve birikim sahibi olmuş genç girişimci Metin Şirin; ülkemizde boşluğu olan ve yurt dışından ithal edilen dolum,etiketleme ve ambalaj makinaları konusunda atılım yaparak bir atölye kurmak ister.

Sıkıntılı da olsa geçen süre içinde daha çok çalışarak ihtiyaç duyulan makinalar konusunda ve gelişen ve değişen talepler konusunda kendini de yenileyerek, dünyadaki gelişmeleri de takip ederek ürettiği makinaları türk sanayiicisinin beğenisine ve takdirine sunmaya devam eder. Yılmadan her zaman daha iyisi ilkesiyle sektörde hakettiği yeri de almaya başlar.Öyle ki Pak Dolum ve Etiketleme makinaları artık aranılan bir marka haline gelmiş ve sektör dolum, etiketleme, ambalaj ve her türlü likit gıda makinaları için artık firmayı referans kabul etmiştir.

Ayran, yoğurt, reçel, bal, meyve suyu, dondurma, süt, meyveli yoğurt, tereyağ, marmelat, krem peynir, çikolata, su, maden suyu, sıvı yağlar, hazır çorba margarin, pekmez gibi gıda ve süt endüstrisinde ve proses gıda endüstrisinde ve sıvı sabun, jel, deterjan, losyon, gres yağı ve sanayii yağları gibi endüstriyel üretim sektörü gibi geniş üretim alanına cevap verecek çözümler üretmeye devam etmiştir.

Pak Dolum bugün yurt içi ve yurt dışında pek çok büyük firmanın tercihi ve çözüm ortağıdır.Bu fabrikalarda üretim prosesinde firmamızın kendi geliştirdiği teknoloji ile ürettiği pek çok makina üretime sorunsuz devam etmektedir. Ar-ge çalışmalarına yatırım yapmış, sonucunda değişen her türlü müşteri isteklerine yönelik çözümler geliştirmiştir.

Ve bugün…

Aradan geçen yıllara rağmen her bir çalışanı ile tüm heyecanı taze ve diri tutan Pak Dolum; ülkemiz sanayi ve sanayicilerine hizmet etmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Sektördeki diğer firmaların da her türlü üretiminin takip edildiği firmamız,lider konumunu ve teknoloji üretimini geliştirerek devam ettirmenin gayreti içindedir.

Belki farkında değilsiniz ama hayatınızın bir yerlerinde biz de varız…